logo

SEO Danışmanlığı

Arama motorlarında yapılan aramalarda, kullanıcıların %80’i organik sonuçlara tıklar. Kullanıcılar organik sonuçlarda çıkan sonuçlara tıklayarak listelenmiş sitelerden ürün ihtiyacını karşılarlar. Bir marka organik sonuçlarda yükselerek organik trafiğini ve buna paralel satışlarını arttırır. Organik sonuçlarda yükselerek satışlarını arttırmak isteyen markalar SEO hakkında bilgi sahibi olması gerekir. Eleganza Soft burada devreye girerek markaların sayfalarının organik sonuçlarda üst sıralarda yer almasını sağlayarak satışlarını arttırmak için SEO danışmanlığı hizmeti verir. Peki, yazının başından beri bahsedilen SEO ve bu alanda oldukça sık tercih edilen SEO danışmanlığı nedir?

SEO Nedir?

Markaların web ortamındaki görünürlüklerini arttırmalarını sağlamak için yapılan işlemler bütününe denir. Web sitesinin diğer siteler arasından sıyrılarak kullanıcılara getirilmesini sağlayan önemli bir konudur. Web sitelerinin daha yüksek konumlarda sıralanması için yapılan çalışmalar bütünüdür. Diğer adı arama motoru optimizasyonu olan SEO ile amaç web sitesinin değerini arttırmaktır. Buna paralel olarak web sitesinin arama motorlarında üst sıralarda olmasını sağlayarak sayfanın ziyaretçi sayısının arttırmaktır. Bu da ancak markaların web sitelerinin arama motorlarının kriterlerine uygun hale getirilmesiyle mümkündür.

Her sayfa sahibi sayfalarının daha fazla organik ziyaretçi almasını ve arama sonuçlarında iyi bir sonuçta bulunmasını ister. SEO çalışmaları web sitelerini tüm yönleriyle arama motorlarıyla uyumlu hale getirerek kullanıcılarına daha kolay ve hızlı ulaşabilecekleri bir web sitesi sunar. Buradan yola çıkarak SEO çalışmaları web sitelerinin daha anlaşılır olmasını, ziyaretçilerine aradıklarını vermesini ve kolay kullanıma sahip olmasını sağlar.

SEO Danışmanlığı Nedir?

Günümüzde birçok e-ticaret şirketi, blog ve web sitesi sahibi olanlar SEO çalışmaları yapmaya çalışır veya profesyonel olarak hizmet danışmanlığı alır. Eleganza Soft profesyonel olarak iş birlikçi markalarına bu hizmeti verir. Bir ürün veya hizmeti pazarlayan tüm markalar için arama motoru optimizasyonu olmazsa olmazdır. Profesyonel olarak alınan SEO danışmanlığı hizmeti ile markalar, pazarladıkları ürün ve hizmeti daha hızlı ve doğru şekilde müşterilerine ulaştırır. Profesyonel SEO danışmanlığı markanın tanınırlığını ve marka değerini arttırır. Markaların web sitelerinin ziyaret oranlarını yükseltir.

Profesyonel SEO danışmanlığı rakip analizinden sektör analizine kadar geniş bir perspektifte hizmet verir. Yapılan analizler ile istenilen sonuçlara ulaşılıp ulaşılmadığı öğrenilir. Eğer ulaşılmadıysa organik trafik sağlamak için gerekli çalışmalar yapılma devam eder. Özetle SEO danışmanlığı web sitelerini arama motorlarının yönergelerine uygun hale getirmek için verilen bir hizmettir. Web sitesinin arama motorlarındaki görünürlüğünü, performansını ve sıralamasını iyileştirmeye çalışan hizmettir.

SEO Danışmanlığı Hizmet Süreci Nasıl İşler?

 • Hedef Analizi Yapar: Eleganza Soft markanın web sitesini, içerik, teknik vb. konularda analizini yapar. Ardından hazırlanan raporu markaya sunar. Hedef temel performans göstergesine göre yol haritası oluşturur.
 • Anahtar Kelime Araştırması Yapar: Eleganza Soft markanın bilinirliğini arttırmaya ve organik trafik çekmeye yönelik olarak anahtar kelimeleri farklı açılardan analiz eder. Markaya sağlayacak katkıları rapor olarak sunar.
 • Sektör ve Rakip Analizi Yapar: Eleganza Soft anahtar kelime araştırması yaptıktan sonra anahtar kelime bazında rakip analizi gerçekleştirir.
 • SEO ve İçerik Stratejisi Oluşturur: Anahtar kelime analizinin yanında markaya özel olarak içerik stratejisi oluşturur.
 • Dönüşüm Optimizasyonu Uygular: Eleganza Soft site trafiğiyle doğru orantıda artan dönüşüm sağlamak için A/B testleri yapar.
 • Analiz ve Raporlama Yapar: Web sitesi ile çalışmaya başlandığından itibaren kullanılan analiz araçlarını kurar. Analiz sonuçları doğrultusunda markalara profesyonel iş yönetim uygulaması üzerinden bilgi verir.

Neden SEO Danışmanlığı Alınmalıdır?

 • Markanızla eşleşen anahtar kelimelerde arama motoru sonuç sayfalarının ilk sıralarında olmak,
 • Markanın ürünlerini pazarlarken rekabette üstünlük sağlamak,
 • Web sitesini arama motorlarında görünür yapmak,
 • Web sitesinin organik trafiğini arttırmak,
 • Markaya gelen müşterilerin sayısını arttırmak,
 • Dijital pazara hızlı bir şekilde adapte olmak için danışmanlık hizmeti alınmalıdır.

ödeme yap