logo

SEM (Google ADS Danışmanlığı)

SEM diğer adıyla arama motoru pazarlaması dijital dünyada markalar için hayati bir önemi sahiptir. SEM kavramı genellikle SEO ile aynı cümle içinde çok sık kullanılmasına rağmen farklı niteliğe sahiptir. SEM arama motorlarında oluşturulan reklam kampanyalarında markanın sitesinin arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak için kullanılan bir dijital pazarlama tekniğidir. Google ADS ile görüntülü reklam, video, alışveriş gibi arama motoru reklamları kullanılarak markanın bilinirliği artar. Müşteri sayısında artış gözlenir.

SEM Nedir?

Arama motoru pazarlaması dijital pazarlama platformlarında bir markanın ürününü daha çok satmak ve bilinirliğini arttırmak için iyi reklam stratejileriyle öne çıkmayı sağlar. SEM ile verilen reklamlar kullanıcıya aracı olmadan ulaşır. Bu reklamların doğru bütçe, zaman ve kitle ile yönetilmesi gerekir. Aynı zamanda doğru yayınlanması gerekir. En çok kullanılan ve bilinen SEM yönetimi Google ADS olarak bilinir. Burada da devreye Google ADS danışmanlığı devreye girer. Eleganza Soft ajans Google ADS danışmanlığı hizmeti ile markaların arama motoru pazarlaması alanında üst sıralara çıkmasını sağlar.

SEM yöntemi bir markanın;

 • İnternette görünür olmasını,
 • Ücret ödeyerek arama motorlarında üst sıralarda olmasını,
 • Hedef kitleye kısa zamanda ulaşmayı,
 • Site ziyaretçilerinin markaya kolaylıkla ulaşabilmesini,
 • Site trafiğini arttırmayı sağlar.

Markaların etkili bit arama motoru pazarlaması yapabilmesi için en iyi yöntem olan Google ADS reklamlarından faydalanılması gerekir. Markalar alanında profesyonel olan ajanslardan Google ADS danışmanlığı alarak internette görünür olmayı sağlayabilir. Eleganza Soft bu doğrultuda markalara birçok fayda katarak internette görünür olmalarını sağlar.

Arama motoru pazarlaması markanın ziyaretçi sayısı, tıklanma oranları vb. değerlerini arttırarak satışlarını hareketlendirmek için kullanılır. Özellikle kısa süreli hedeflere ulaşmak için kullanılan bir yöntemdir. Bir markanın sitesini arama ağı içerisinde üst sıralara çıkarabilecek güce ve etkiye sahiptir.

Google ADS Danışmanlığı Nedir?

Eleganza Soft reklam veren markalara tıklama başına düşük maliyetle reklam yayınlama konusunda Google ADS danışmanlığı hizmeti sunar. Markanın satış oranlarını arttırmak için satış odaklı anahtar kelime seçimi ve hedef kitlenin belirlenmesi doğrultusunda danışmanlık yapar. Danışmanlık hizmetleri;

 • Tıklama Başına Düşük Maliyetli Reklam Yayınlar: Google ADS danışmanlığı ile Eleganza Soft yeni kampanyalar üretip markaların hesabını yönetir. Google tarafından sağlanan avantajlar sayesinde aynı sıralamalara göre daha düşük reklam maliyetleri ödenmesini sağlar. Markanın hangi sektörde olduğu fark etmeksizin verilen reklam kampanyalarına göre daha düşük rakamlarda tıklama başı maliyetle ödemeyi sağlar.
 • Doğru Hedef Kitleyi Belirler: Eleganza Soft markaların kampanya seçeneklerini sunarak daha düşük maliyet ile yüksek gelir elde etmeyi sağlar.
 • Satışı Arttıran Anahtar Kelime Seçimi Yapar: Anahtar kelime seçimi, sayfa ziyaretçilerinin davranışları ve hangi anahtar kelimeler üzerinden satış gerçekleştirildiği doğrultusunda belirler. Satış odaklı anahtar kelimelere odaklanarak markaların satış oranlarının artmasını sağlar.

Eleganza Soft Google ADS Danışmanlığı Süreci Nasıl İşler?

 • Hesap Kurulumu Yapar: Eleganza Soft danışmanlık verilecek olan firma ile görüşür. Markanın hedef kitlesi doğrultusunda anahtar kelimeler, reklam stratejileri vb. kurguları planlayarak hesap kurulumu yapar.
 • Reklam Kampanyasının Ölçümlemesini Yapar: Her yapılan reklam kampanyasının ölçümlemesini düzenli olarak yapar. Gereksiz bütçe harcamalarına da dikkat eder.
 • Analiz Yapar: Yapılan ölçümlemeleri bir analize sokar. Fayda alınan reklam kampanyaları ile devam edilirken fayda vermeyen kampanyaları kaldırır. Elde edilen veriler ile yeni reklam kampanyalarının kurgulanması için çalışır.
 • Optimize Eder: Google ADS reklam danışmanlığı ile yapılan analizler sonucunda verim alınabilecek noktaları belirler. Buna paralel olarak bütçe stratejilerini optimize eder.

Dijitalleşen dünya çok farklı tecrübeleri beraberinde getirir. Günümüzde reklam bütçeleri artık satış öncesinde gelir. Eleganza Soft verdiği Google ADS danışmanlığı hizmeti ile reklam modellerinden en uygun olanını marka için seçerek markanın satışlarını ve bilinirliğini arttırır. ADS kalite puanı yükseltme teknikleri, reklam metni oluşturma, anahtar kelime belirleme, teklif stratejileri, düşüş sayfa ve bütçe optimizasyonu konularında danışmanlık sunar.

Google ADS Danışmanlığının Markalara Faydası Nelerdir?

 • Marka bilinirliğini ve görünürlüğünü zamanla arttırır. Böylece potansiyel müşteri üzerinde satın alma kararını güçlendirir.
 • Marka satışlarını ve trafiğini arttırarak etkileşim almasını sağlar.
 • Marka bilinirliği sürekli arttığı için siteye geri dönüşlerin sayısında ciddi artış yaşanır.
 • Ölçümleme tekniği ile satışların anlık olarak nereden geldiğini ve hangi kampanyaların markaya fayda sağladığını ortaya çıkarır.

ödeme yap