logo

Kurumsal Mail

E-mail bir kişi veya işletme tarafından gün içerisinde iletişim veya pazarlama amacıyla kullanılan çok önemli araçtır. Özellikle işletme ve markalar gün içerisinde iş akışlarının devam etmesi için çok sık olarak mail hizmetini kullanır. Eğer marka veya işletmelerin e-mail sistemlerinin düzgün çalışmaması birçok sorunu beraberinde getirerek markaların iş akışının bozulmasına neden olur. İş akışının sorunsuz bir şekilde ilerlemesi ve iş akışının bozulmadan devam etmesi için sağlıklı bir şekilde ilerleyen e-mail sistemine ihtiyaç duyulur. Eleganza Soft verdiği kurumsal mail hizmeti ile işbirlikçilerine sağlıklı bir şekilde ilerleyen e-mail sistemi çalışması yapar. Peki, kurumsal mail hizmeti nedir ve işletmelere hangi kazanımları sağlar? Bu soruya hep beraber cevap bulalım.

Kurumsal Mail Nedir?

Bir marka veya işletmenin müşterileri ile yapacağı yazışmalarda profesyonel ve güvenilir bir imaj bırakmayı sağlar. Kurumsal mail bir markanın müşterilerine güven vererek doğru kişilerle iletişim kurmasını kolaylaştırır. Kurumsal mail bir markayı tam yetki sahibi yaparak dilediği zamanda yeni mail adresi oluşturabilmesini sağlar. Maillerin şifresini dilediği zaman değiştirme imkanı da bulunur. Marka, kendisi ile yollarını ayıran bir personelin mail adresini iptal edebilir hatta yeni gelen personele o mail adresini yönlendirir.

Kurumsal mail kullanıcılarına yüksek güvenlik hizmeti sunar. Markanıza gönderilen her e-mail size ulaşmadan önce anti spam ve virüs taramalarından geçer. Eğer virüs veya şüpheli içerik barındırıyorsa o mailin size ulaşmasını engeller. Bu da cihazlarınızın güvende kalmasını sağlayan önemli bir unsurdur. Sahip olunan güncel spam filtreleri ile marka, günde yüzlerce önemsiz ve reklam mailine maruz kalmaz. Yüksek depolama alanı sayesinde yüzbinlerce ileti saklamaya yardımcı olur.

Kişisel ve ortak dosya alanı özelliği sayesinde ayrı ayrı, size özel ve tüm personelin erişebileceği ortak dosya alanlarına ulaşma imkanı verir. İşletmelerin takım çalışmasına tam uyum sağlar. Ortak adres defteri, dosya alanı ve paylaşılabilir takvim özellikleriyle çalışma yaşamının kolaylaşmasını sağlar. Son olarak tüm mobil ve masaüstü uygulamaları senkronize olma özelliği taşır.

Kurumsal Mail Avantajları Nelerdir?

  • Markanın Profesyonel Gözükmesini Sağlar: Özel bir alan adıyla kullanılan e-mail dışarıdan markanın daha profesyonel görülmesini sağlar. Müşteriler e-mail içeriğinizin daha güvenilir olduğunu düşünür. Profesyonel görünüm kazandırmanın yanında işletmelerin markalaşmasına da yardımcı olur.
  • Yeterli Depolama Sağlar: Kurumsal mail kullanıcılarına büyük ölçekte yeterli depolama alanı sağlar. Ancak markalardan gelen istekler doğrultusunda kolay yükseltmelerle daha fazla depolama alanına da sahip olma imkanı verir.
  • Geliştirilmiş Performans Sağlar: Markanın sahip olduğu müşteriler ile sorunsuz bir şekilde etkileşime girme imkanı sunar. Bu durum şirketin üretkenliğinin en üst seviyede olmasını sağlayarak performans geliştirmesinin önünü açar.
  • İşlerinizi Her Yerden Yönetebilme İmkanı Sunar: Kurumsal mail mobil uyumlu olduğu için e-mail hesabına gelen tüm mailler aynı anda mobil cihazda kurulu olan e-posta hesabına gelir. Ofis içerisinde veya dışarda dilenilen yerde mobil cihaz üzerinden e-mailleri kontrol etme avantajı sunar. Hatta toplantılarınızı organize edebileceğiniz gibi ortak klasör ve kişiler özelliği sayesinde çalışma arkadaşlarınız ile paylaşımda bulunmayı sağlar. Kurumsal mail avantajları arasında en çok işe yarayan maddelerdendir.
  • Sürekli ve Kesintisiz Erişim İmkanı Sağlar: Hiçbir kesinti yaşanmadan %100 süreklilik ile servis verir. Marka olarak e-postalarınıza ister web ister mobil cihazlar üzerinden 7/24 kesintisiz erişim imkanı sunar.
  • Outlook, MacOS Mail vb. Mail Programları ile %100 Uyum Sağlar: Eleganza Soft çalıştığı markanın e-mail trafiğini Outlook, MacOS, Android gibi alışılan ortamlarda kullanmaya devam etmenizi sağlar. Sunduğu gelişmiş yönetim paneli sayesinde farklı hesaplara farklı yetkilendirmeler yapma imkanı sunar. E-posta trafiğini raporlama, yedekleme işlemi ve arşivleri yönetebilme, harici e-posta hesabına yönlendirme, takvim oluşturma vb. birçok avantajı sayesinde Türkçe ara yüzle yönetebilmeyi sağlar.

Neden Kurumsal Mail Hizmeti Alınmalı?

Çok fazla rekabetin olduğu e-posta hizmet dünyasında düşük gecikme süresi, güvenlik ve ölçeklenebilirlik sağlamak için kurumsal mail hizmeti almak gerekir. Bunların yanında;

  • İşletmelerin kullandıkları mail hesapları, işletme ihtiyaçları arttığında kota dolmaya başlar. Alınan kurumsal mail hizmeti kotanız dolmadan sizi uyarır. Kotanız dolunca da otomatik artan e-posta kutuları sayesinde mail almaya devam etmenizi sağlar.
  • E-posta servisleri değiştirilirken en çekinilen konuların başında taşıma gelir. Çoğu marka hizmetlerini değiştirirken maillerim silinir endişesiyle bu fikirlerini erteleyebilir. Ancak kurumsal maille sunulan ücretsiz taşıma ve DNS hizmeti ile e-postalarınızda hiçbir veri kaybı yaşanmaz. Bunun yanında herhangi bir kesinti yaşanmadan ücretsiz taşınma sağlanır.
  • Gelişmiş karantina özelliği, çoklu doğrulama, çoklu dil desteği ve akıllı tespit yöntemleri sayesinde önemli olmayan e-postalara ve spamlara karşı savunmada olmanızı sağlar.

ödeme yap