logo

E-Ticaret Yazılımı

Bir markanın müşterileri ile tek bir noktada birleşmelerini ve sanal dünyada alıveriş yapmalarını sağlayan siteye e-ticaret sitesi denir. E-ticaret sitesi hedef kitlesini tanıyan, onların davranış modellerini bilen, buna göre stratejiler belirleyerek hedef kitlesine doğru yansıtabilen sitedir. Bu sitelerin oluşturulmasını sağlayan ise e-ticaret yazılımı olarak adlandırılır. E-ticaret yazılımı markalara e-ticarete doğru bir yerden başlama, sınırsız kampanya kurgusu yaratma, e-ticaret operasyonlarının tümünü tek panelden kolayca yürütme imkanı sunan bir yazılımıdır.

E-ticaret yazılımı markaların müşterilerine internet üzerinden satış yapabilmeleri için oluşturulan yazılımdır. E-ticaret yazılımı kolay kullanım ve yönetim hizmeti sunar. Pazarlama yönetimi özelliği sayesinde gelişmiş pazarlama araçları ile markalar müşterilerine fırsat sunar bu da satışların artmasını sağlar. Genel olarak e-ticaret yazılımı birçok özelliğe sahiptir. Bu özellikleri ayrı bir başlık altında inceleyelim.

E-Ticaret Yazılımı Özellikleri Nelerdir?

 • Responsive tema özelliği ile mobil uyumlu site olma özelliği sunar. Mobil uyumlu site olması markanın rakiplerinin arasında fark yaratmasını sağlar.
 • Responsive panel özelliği ile e-ticaret sitesinin mobil uyumlu olarak telefondan yönetilmesini sağlar.
 • Tam SEO uyumu ile markanın çalışmalarına yön verir. Marka sayfaya daha fazla organik ziyaretçi çekerek yeni müşteriler kazanır.
 • Kaçırılan sipariş analizi ile markalar siparişini tamamlamayan müşterileri inceleyerek analiz etme fırsatı yakalar. Bu sayede yeni stratejiler geliştirerek satış oranlarını arttırmasını sağlar.
 • Tema özelleştirme özelliği ile markalar sayfalarını içinde bulundukları sektöre en uygun şekilde tasarlama imkanına sahip olur.
 • En yeni teknoloji ile geliştirilen e-ticaret yazılımı gelişmiş altyapı ve güçlü yedekleme ile markaları güvence altına alır.
 • E-ticaret işlemlerinin gerçekleşeceği e-ticaret sitesi ve yönetici ara yüzü için demo hesap gönderilir. Bu sayede yazılım satın alınmadan önce oluşan e-ticaret sitesi hakkında markalar bilgi sahibi olur. Bu sayede yazılım içerisinde artı ve eksi yönleri belirleyen markalar geri dönüşte bulunur.

E-Ticaret Yazılımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

 • Satın alınacak olan yazılımın kullanışlı olması gerekir.
 • Altyapı sağlayıcının verdiği hizmetler ve hizmetleri sağladığı firmalar geri bildirim alınarak hareket edilmesi gerekir.
 • Satın alınacak olan yazılım teknik olarak markanızın ihtiyaçlarını karşılayabilecek standartlarda olması gerekir.
 • Yazılımın tasarımsal açıdan sorunun olmaması gerekir.
 • Yazılımın mobil uyumlu olması rakipleriniz arasında bir adım öne çıkmak için gereklidir. Bu özelliğin yönetici panelinde de olması gerekir.
 • Üyelik, üyelik takip sistemi, kargo takip sistemi, sınırsız kategorilendirme ve sınırsız ürün ekleme özelliği olması gerekir.
 • Filtreleme modülleri, stok ve sipariş takibi, kampanyalar ve duyurular modülünün olması gerekir.
 • SSL, 3D güvenli alışveriş sistemi ve iade vb. sözleşmelerin olması e-ticaret yazılımı seçerken dikkat edilmesi gereken başlıklardır.

Özel E-Ticaret Yazılım

Özel e-ticaret yazılım kullanıcı ihtiyaçlarına ve davranışlarına odaklanarak geliştirilen bir yazılımdır. Markaların müşterilerini harekete geçirmek ve markaya olan sadakatlerini yükseltmek için onların ihtiyaçları doğrultusunda yazdırdıkları yazılımıdır. Müşteri davranışlarına göre dijital stratejilerin özel e-ticaret yazılım üzerinde hayat bulmasıdır. E-ticaret sitelerinde kullanıcı işlemleri, site içi işlemler ve alışveriş işlemlerinin kolay ve hızlı olması gerekir. Özel e-ticaret yazılım ile hazırlanan e-ticaret yazılımında ziyaretçinin siteye ilk giriş anından itibaren nasıl davranacağı ve ne beklediği analiz edilir.

Üyelik ve satın alma işlemleri, sepet ve kampanya uygulamaları vb. birçok kullanıcı işlemi yapılan analiz sonrası geliştirilir. Özel e-ticaret yazılım yoğun rekabet içerisinde markanın ürünlerini en yüksek seviyede tanıtmak ve güven kazandırmak amacı taşır. Tamamen markaya özel olarak geliştirilen tasarım ve modülerle hazır e-ticaret yazılımı uygulamalarından farklı olarak rakiplerden farklılaşmayı sağlar. Son olarak özel e-ticaret yazılım markanın satış hacmini büyütmek ya da müşterilerine çok daha özgün bir deneyim yaşatma hedefi için geliştirilir. Bu noktada müşteri ya da ürün bazlı özel yapılandırmaları, en ince ayrıntısına kadar ihtiyaçlarınızı sürece dahil ederek rakiplerinizden bir adım öne geçersiniz.


ödeme yap