logo

E-Ticaret Danışmanlığı

E-ticaret fiziksel olarak birbirini görmeyen alıcı ve satıcıların dijital ortam üzerinde alışveriş yapmasına denir. İnternetin hayatlarımızın her alanına girmesiyle birlikte çoğu alanda e-ticaret yapıldığı bilinir. Günümüzde neredeyse e-ticaret aracılığıyla alınamayan ürün veya hizmet yok denecek kadar az bulunur. İnternetin kısa zamanda büyük ilgi görmesi e-ticaret sektörünün çok hızlı büyümesini sağlar. Hızla gelişen bu sektöre markalar da kayıtsız kalamazdı. E-ticaret sektörüne tüm markalar girerek internet aracılığıyla hizmet vermeye başladı.

Markalar e-ticaret sektörüne girebilmek için e-ticaret sitesi yaptırır. Ancak çoğu marka bir e-ticaret sitesi olduğu halde istediği satış ve memnuniyeti yakalayamadığından şikayet eder. Burada devreye e-ticaret danışmanlığı girer. Markalar profesyonel olarak e-ticaret danışmanlığı alarak satışlarını arttır ve müşteri memnuniyeti sağlar. Rakiplerine e-ticaret sektöründe bende varım diyebilir. Çünkü bir markanın sektörde bende varım diyebilmesi için e-ticaret sitesi olması yeterli değildir. Markalar bir e-ticaret sitesi yönetirken hangi sorular sorulmalıdır?

 • Markanın aldığı kararlar doğru mu?
 • Şuan yapılan satışlar memnuniyet sağlıyor mu?
 • İlerlemek ve markayı büyütmek isteniyor ancak nasıl yapılacağı bilinmiyor mu?
 • İlerlemek ve gelişmek adına yeni fikirlere açık mı?
 • Atılan tüm adımların sonuçları analiz ediliyor mu?

İşte bu sorular bir markanın e-ticaret danışmanlığı alanında profesyonel bir hizmet almak istediğini gösterir. Elegazna Soft sunduğu hizmet ile bu sorulara cevap verir. Çalıştığı markalar ile iş birliği sağlayarak markaya e-ticaret danışmanlığı yaparak istenilen hedeflere ulaşmasını sağlar.

E-Ticaret Danışmanlığı Nedir?

E-ticaret sektörüne yeni başlayan veya e-ticarette sağlam bir zemin oluşturmak isteyen markalara profesyonel olarak doğru kararların alınmasını sağlamak için verilen bir danışmanlıktır. E-ticaret yapan markaları oluşabilecek risk ve tehlikelerden korumak aynı zamanda markanın reklam, pazarlama vb. hizmetlerinin doğru yapılması için verilen bir danışmanlıktır. Markanın hedef kitlesi ile güçlü ve kalıcı bir ilişki kurulması için yapılan tüm hizmetler e-ticaret danışmanlığı olarak nitelenir.

E-ticaret faaliyetleri yürüten markalara yaptığı hatalar doğrultusunda iyileştirme önerileri sunmakta verilen danışmanlık faaliyetidir. Sektörde yer alan markalara reklam, sosyal medya, dijital pazarlama vb. konusunda iyileştirme önerilerinde bulunarak markanın bilinirliğini arttırmak için verilen tavsiyelerin tümüdür. Amaç çalışılan marka ile iş birliği yaparak markanın sektörde varlığını ispatlamasıdır. Hedef kitle ile güçlü, kalıcı ve etkili bir iletişim kurmayı sağlayarak markanın satışlarının artması için verilen danışmanlıktır.

Dijitalleşme ile büyüyen e-ticaret sektöründe e-ticaret danışmanlığı mutlaka alınması gereken bir hizmettir. Sektörde çok fazla olan rakiplerin arasında var olmak ve satış oranlarını arttırmak için e-ticaret danışmanlığı alınması gerekir. Her geçen yıl bu danışmanlığa olan ihtiyaç giderek artış gösterir. Çünkü markalar bilinçli bir şekilde hareket ederek sektörde tutunabilmek için bir e-ticaret sitesi ile hareket edemeyeceklerinin farkındadır. Alanında profesyonel olan kişilerden aldıkları danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyulur.

E-Ticaret Danışmanlığı Hizmetleri Nelerdir?

Günümüzde markaların e-ticaretin yüksek rekabet ortamında yer alması zorunludur. Bunun için markalar e-ticaret sitelerine ait işlemleri yerine getirmeden önce bir danışmanlık hizmeti alması gerekir. E-ticaret danışmanlığı sunan ajans her şeyden önce çalıştığı markanın ne istediğini anlamalıdır. Müşterisini iyi bir şekilde dinleyerek iş planı hazırlayarak ilerlemelidir. Bunun yanında;

 • Çalışılan markanın başarısının ölçülmesi gerekir.
 • Oluşturulan iş planını iyileştirmek için marka yönetimine uygun maliyetli yaklaşımlar hakkında tavsiyelerde bulunulur.
 • Müşteri ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan özel e-ticaret yazılımı kullanması sağlanır.
 • Online satışlarda yaşanan değişiklikler markanın yönetim ekibine düzenli olarak bildirilir.
 • Markanın SEO hizmeti alması sağlanarak arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer alması için önerilerde bulunur. Markanın reklam kampanya sonuçlarını analiz ederek ilgili kişilerle paylaşarak gerekli önlemlerin alınması sağlanır.
 • Markanın e-ticaret sitesi aracılığıyla satışları, sıralamaları, müşteri yorumları ve rekabet durumları hakkında bilgi veren raporlar hazırlanır.
 • E-ticaret sitesi müşterilerinin siteye nasıl ulaştığına dair bilgiler marka yöneticileri ile paylaşılır.
 • Markanın performansı, sipariş yönetimi ve müşteri memnuniyetini ölçmek için gerekli sistemlerin tasarlanması sağlanır.
 • Marka görünümü oluşturmak adına içerik üretim ve grafik tasarım çalışmalarının planlanması sağlanır.
 • Çalışılan markanın pazarlama ve müşteri hizmetleri departmanları ile iş birliği içerisinde çalışmalar yürütülmesi sağlanır.

E-Ticaret Danışmanlığı ile Markanızın Satışlarınızı Arttırın

Eleganza Soft verdiği danışmanlık hizmeti ile çalıştığı markaların satış oranlarını arttırmayı hedefler. Markaların hedef kitlesini belirleyerek bu hedef kitleye uygun bir pazarlama stratejisi oluşturmak için çalışır. Markaların satışlarını arttırmak için içeriklerde SEO-SEM çalışmaları yapar. Markaların satış analizlerini çıkararak satış oranlarını iyileştirecek çalışmalar yapar. Markanın içinde bulunduğu konumdan daha üst seviyeye çıkması için çalışmalar yürütür. Markanın müşteri ilişkilerini en üst seviyede tutar ve sosyal medya platformlarının yönetiminde etkin bir iş planı oluşturur. Bu sayede markaya olan etkileşimin artmasını sağlar. Güçlü bir iletişim kurulmasını sağlayarak müşterilerin markadan alışveriş yapmalarını sağlar. Bu da markanın satışlarının artmasını sağlayarak hedeflerine ulaşmasının yolunu açar.


ödeme yap